Popis produktu
Elegantní prsten je vyroben z bílého čtrnáctikarátového zlata - 585/1000 v lesklé povrchové úpravě. Prstenu dominuje středový kulatý Tanzanit, který je uchycený do čtyřkrapnové korunky. Toto uchycení nechá Tanzanitu dokonale vyniknout v jeho kráse a brusu. Pro dokonalé zvýraznění prstenu je na každé straně v obroučce vsazeno sedm kulatých diamantů, které prsten zjemňují. Všechny diamanty mají briliantový brus, který zajišťuje maximální brilanci vybroušených facet, dokonale odráží světlo a diamanty krásně září z každého úhlu pohledu! Díky skladbě a stylově čistému vsazení kamenů, vyniká prsten krásnou brilancí všech kamenů. Vsazování diamantů do prstenů provádějí naši nejzkušenější mistři zlatníci ručně pod mikroskopem s přesností na 0,01mm a proto nehrozí vypadnutí kamínků jako to bývá u strojně vyráběných prstenů.
Prsten působí luxusně a zaručeně s ním budete mít úspěch!
Diamant je král všech drahokamů a tedy i jedním z nejcennějších. Diamant oplývá svou krásou a vlastnostmi, které jsou oproti jiným kamenům bezkonkurenční. Slovo diamant pochází z řeckého "adámas", což v překladu znamená nezničitelný a z toho důvodu se říká, že diamanty jsou věčné. Je to nejtvrdší nerost, který nikdy neztratí svou hodnotu a proto se vyplatí do šperků s diamanty investovat! Díky těmto vlastnostem se staly symbolem, který nám připomíná vzácné a důležité okamžiky našeho života – narození, zasnoubení, výročí i lásku našich nejbližších.
Tanzanit byl objeven v roce 1967 společností Tiffany & Co, která ho zároveň i pojmenovala a to podle jeho jediného naleziště ve východoafrické Tanzanii. Tanzanit je oblíbený díky svým odstínům modré barvy, které se vyskytují od akvamarínové až po safírový odstín. Nejoblíbenější jsou tanzanity v modré barvě s purpurovými a červenými třpytivými odlesky. Tanzanit je oblíbený také díky pleochronickému efektu, díky kterému je tanzanit z každé strany jinak barevný. Tvrdost tanzanitu je 6,5 - 7 podle Mohsovy stupnice tvrdosti a má index zlomu 1,691 až 1,700. Tanzanit se stejně jako safír často využívá k meditaci a to díky jeho modré barvě, která usnadňuje komunikaci a zvyšuje tak citlivost na duchovní aspekty života. Napomáhá k uvolnění stresu, k zvládnutí starostí a pocitům přepracovanosti. Vnáší do života harmonii a klid.
Aby byl váš prsten jedinečný, nechte do něj vyrýt libovolný text jako např. věnování, přání nebo vyjádření lásky k vaší partnerce nebo blízké osobě kombinované s datumem. Podle vašeho přání do vnitřní části prstenu zhotovíme rytinu ZDARMA.
Všechny kameny použité na výrobu tohoto prstenu jsou čistě přírodní a při nákupu tohoto šperku dostanete certifikát jejich pravosti.
Samozřejmostí je luxusní krabička, dárková taška, utěrka na šperky a certifikát na diamanty a celý šperk! Prsten je vyrobený našimi zlatníky v ČR, byl zkontrolován puncovním úřadem, který ověřil jeho kvalitu a označil státním puncem pro danou ryzost.
Zlato:
- ryzost: 585/1000 - 14 karátů
- váha: +/- 2,70 g
Rozměry:
- šířka hlavy prstenu: 4,50 mm
- výška hlavy prstenu: 3,80 mm
- šířka obroučky u hlavy prstenu: 4,50 mm
- šířka obroučky dole: 2,20 mm
Tanzanit:
- typ: kulatý
- brus: briliantový
- rozměr: 4,00 mm 1 ks
- váha: celkem 0,25 ct
Diamanty:
- typ: kulatý
- brus: briliantový
- po stranách: 1,00 mm 14 ks
- váha: celkem 0,062 ct
- barva: G - bílá +
- čistota: Si - small inclusion
Správná velikost?
- Chápeme, že ve většině případů se jedná o překvapení a proto Vám s určením velikosti rádi poradíme. V případě objednání špatné velikosti Vám prsten vyměníme popř. upravíme! U všech prstenů je možné i v budoucnu velikost upravit!